Iz leta v leto si prizadevamo, da bi našim otrokom omogočili čim več izkušenj, za katere so zaradi motenj v duševnem in gibalnem razvoju mnogokrat prikrajšani. Ena izmed njih je hipoterapija, ki je pomemben del rehabilitacije in ima nenadomestljive lastnosti. Kljub temu, da je terapija predpisana, zanjo ne dobimo sredstev.
A med nami so ljudje, ki s svojimi plemenitimi dejanji omogočijo, da so lahko otroci in mladostniki s posebnimi potrebami deležni take terapije. Tako je društvo Fuzbalerček, v okviru njihovega poletnega nogometnega kampa, že drugo leto zapored organiziralo dobrodelno dražbo športnih dresov in športnih rekvizitov najbolj znanih slovenskih športnikov. Z njihovo zbrano denarno pomočjo smo lahko otrokom v CIRIUS Vipava narisali nasmeh na obrazu ter jim omogočili individualno napredovanje v njihovem čutno – gibalnem razvoju.
Za njihovo neizmerno pomoč, se jim srčno zahvaljujemo.

Manuela U.