V petek, 19.10.2018, smo imeli v avli predstavitev literarnega glasila Studenček. Vsako leto ob koncu šolskega leta izdamo novo številko glasila, letos že 43. po vrsti. Predstavimo pa jo (že tradicionalno) v začetku novega šolskega leta.
Studenček pošljemo tudi na natečaj Društva specialnih in rehabilitacijskih pedagogov Slovenije. Velikokrat je bilo nagrajeno, tudi letos je bilo tako. Nagrado Studenčku za najkvalitetnejše otroško in mladinsko glasilo zavodov za usposabljanje Republike Slovenije so podelili 12.10.2018 v Višnji gori.
V petek smo na prireditvi prebrali najzanimivejše prispevke o naši šoli, domu, dogodkih pri nas in zunaj naše hiše, doživetja, razmišljanja, humor in pesmi naših učencev. V program smo vključili tudi plesne točke.
V glasilu Studenček pa ne najdemo le literarnih prispevkov, temveč tudi likovne izdelke, stripe, intervjuje ter fotografije naših učencev. Zato si je Studenček vredno ogledati na naši spletni strani ali pa v živo v avli našega centra.

Ivica, Saša, Mateja