V ponedeljek 11. 6. 2018 smo na CIRIUS Vipava izvedli zaključno srečanje za prostovoljce, ki so nas celo šolsko leto obiskovali v okviru Prostovoljnega socialnega dela, akcije Postani moj prijatelj. Srečanja so se udeležili dijaki in dijakinje, študentje in drugi prostovoljci, ki so tekom šolskega leta obiskovali naše učence. Največ dijakov in dijakinj imamo vsako leto iz Škofijske gimnazije Vipava ter Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina. S svojo navzočnostjo sta nas počastila tudi ravnatelja obeh omenjenih srednjih šol ter psihologinja iz Srednje šole Veno Pilon. Srečanje smo pričeli s pozdravom in zahvalo mentoric prostovoljnega dela. Nadaljevali smo z zahvalo ravnateljice CIRIUS Vipava vsem prostovoljcem, ki so nas tekom leta obiskovali. Nekaj besed sta povedala tudi ravnatelja obeh srednjih šol. Sledil je krajši nastop učenke, ki je recitirala pesem, ki sta jo s svojo prostovoljko skupaj napisali ter še vtisi učenke, zakaj je bilo lepo imeti prostovoljca. Sledile so podelitve potrdil, zahval in daril vsem prostovoljcem. Srečanje smo zaključili z druženjem ob piškotih in soku ter kasneje s sladoledom v bližnji slaščičarni. Vsem prostovoljcem še enkrat hvala za vse ure, ki ste jih preživeli z našimi učenci in jim take polepšali njihove dneve, jih naučili veliko novega. Hvala tudi ravnateljem, psihologom in drugim strokovnim delavcem, saj brez njihove podpore akcije ne bi bila mogoča.

Urška Poženel