Šola kolesarjenja – ki ni le šola kolesarjenja!

Kaj vse počnemo?

Pripravimo si zajtrk ter kosilo za na pot. Sledi jutranja telovadba in krajši pohod po Peščenem vrhu.

Za drugi dan kolesarjenja smo izbrali čudovito kolesarsko progo ob Ptujskem jezeru. Je največje umetno jezero na Dravi pri Ptuju. Nastalo je z zajezitvijo reke Drave. Domačini mu pravijo Ptujsko morje. Med vrtenjem pedal so nam pogledi uhajali na velike jate labodjih in račjih družin. Na koncu kolesarjenja smo se preizkusili na kolesarskem poligonu – “pump track”.

Seveda ne smemo pozabiti na ogled čudovitega Ptuja, najstarejšega slovenskega mesta. Posebni čar nam je pričaral Ptujski grad, trg z mestno hišo, mestni stolp…

Preživeli smo čudovito pravljično popoldne med zidovi stare ptujske arhitekture.
Kolesarji s Peščenega vrha.