V Stari Gori smo praznično razpoloženi že od sredine novembra, ko smo začeli ustvarjati venčke, z ustvarjanjem pa smo nadaljevali skozi ves mesec december: postavili smo smrečice, okrasili učilnico, hodnike in druge skupne prostore. Sladko je zadišalo iz kuhinje, saj smo pripravili medeno hišico, medenjake, karamelizirane arašide in božično rolado. Obiskali so nas Rdeči Noski in nas razveselili z glasbo in zabavnimi vragolijami. Obiskala pa nas je tudi Babica Zima, ki rada prebere pravljice otrokom ob toplem kaminu in novoletni jelki.

Božično-novoletni čas je bil resnično poln glasbe in plesa, lučk, sladkih dobrot in drobnih pozornosti. To veselo vzdušje se je narisalo tudi na nasmejane obrazke naših otrok, kar je najpomembnejše.