V četrtek, 17. 5. 2018 smo se na Veselem dnevu prostovoljstva v Ljubljani predstavili z našo akcijo Postani moj prijatelj. V okviru akcije že vrsto let sodelujemo z dijaki in dijakinjami Škofijske gimnazije iz Vipave in Vzgojiteljske srednje šole iz Ajdovščine, ki vsak teden vestno obiskujejo naše učence.
Na stojnici smo akcijo predstavili s plakatom, ročno narejenimi papirnatimi rožami, mislimi o prijateljstvu in z izdelovanjem brošk. Med drugim je bila prireditev tudi odlična priložnost za druženje in spoznavanje različnih oblik prostovoljstva, ki potekajo drugod po Sloveniji po drugih šolah, zavodih, društvih. Mentorici interesne dejavnosti Prostovoljnega socialnega dela – akcije Postani moj prijatelj se vsem, ki so pomagali pri pripravah in vsem sodelujočim najlepše zahvaljujeva.

Zapisala: Urška Poženel