“Zame so otroci najpomembnejši gledalci, kot mlado gledališče moramo skrbeti tudi za rast občinstva,” je direktorica Gledališča Koper Katja Pegan poudarila pred začetkom 9. festivala Pri svetilniku, ustvarjenega v želji, da bi vsak osnovnošolski učenec vsaj enkrat letno obiskal profesionalno gledališko predstavo.

Tudi učenci Cirius Vipava, ki pri Kreativnih znanjih spoznavajo osnove gledališča, so bili del občinstva, ki si je ogledalo predstavo Super reva v režiji Jaše Jamnika. Predstava sodi v festival gledaliških predstav za mularijo Pri svetilniku, ki ga bo do srede novembra obiskalo okoli 9000 obiskovalcev.

Po dinamični in akcije polni predstavi, ki je nas je navdušila in nasmejala, smo se udeležili pedagoške delavnice, kjer nam je pedagoginja Vanja Korenč predstavila gledališke poklice, izdelavo mask in trikov, ogledali smo si nekaj kostumov in pomerili nekaj pokrival ter pokramljali z maskerko in režiserjem.

Gledališče Koper nam je poklonilo vstopnice za ogled še ene predstave po izbiri, kar bomo seveda z veseljem storili.

Tanja Princes