Senzorna integracija

Senzorna integracija je nevrološki proces, ki nam pomaga, da telo ustrezno uporabimo v  interakciji z okoljem. Telo organizira senzorne informacije in dražljaje (dotik, teža predmeta…) katere oseba prejme iz telesa in iz okolja skozi različne senzorne sisteme:taktilni (tip, dotik),vizualni (vid),avditivni (sluh), olfaktorni (vonj), proprioceptivni (moč, pritisk, temperatura, vibracije),  vestibularni (položaj v prostoru in sprememba le tega).

Ko telo nekatere dražljaje zavrača, se jih izogiba, nekatere pa še spodbuja, kar ne omogoča ravnovesja v telesu in produktivnega delovanja in vedenja, je čas, da ukrepamo z ustrezno pomočjo.

V okviru delovne terapije izvajamo Senzorno integracijo, ki omogoča, da z gibanjem in izkušnjami na senzornem področju vplivamo na senzorne procese, ki  jih integriramo, da otroci bolje funkcionirajo. Otrok preko igre pridobiva senzorne izkušnje ter izboljšuje socialno- čustvene in organizacijske spretnosti.

Povezave do vsebin na spletu:

snoezelen

Snoezelen