Skupina za samopomoč

SKUPINA STARŠEV ZA SAMOPOMOČ “NOVA POT”

Skupina za samopomoč je oblika sodelovanja med starši in strokovnimi delavci. Glavni namen je pomoč staršem pri vključevanju v institucijo.
Starši otrok s posebnimi potrebami se ob srečanju z otrokovim stanjem znajdejo v vulkanu najrazličnejših čustev. V njih poteka boj med jezo, žalostjo, strahom, krivdo, nerazumevanjem,… na drugi strani pa jih oblikuje nepredstavljiva moč, da z neskončnimi poizkusi svojemu otroku omogočijo kar se da polno življenje. Velikokrat s svojimi čustvi in mislimi ostanejo sami. Težko je namreč predstaviti lastno družinsko stvarnost nekomu, ki mu je to vrstno doživljanje tuje. Skupina za samopomoč pa po drugi strani omogoča prostor za srečanja osebam s podobnimi izkušnjami in težavami s strokovno podporo. Člani skupine drug drugemu pomagajo, da lažje sprejemajo stvari, ki so nespremenljive. Medsebojna podpora in izkušnja »biti slišan« pa pripeljeta tudi do spreminjanja stvari, ki iz družinskega zornega kot včasih delujejo nespremenljive.
Skupina se je v letošnjem šolskem letu na novo oblikovala in vključuje starše novincev. Srečujejo se enkrat mesečno.
Skupino vodita socialna delavka Lilijana Tomažič in psihologinja Tina Kodelja.