Plavanje

ŠOLA PLAVANJA PO KONCEPTU HALLIWICK

To je koncept, po katerem učimo ljudi z različnimi sposobnostmi, da postanejo v vodi čim bolj samostojni, varni in sproščeni. Koncept omogoča otrokom, da v veliki meri izkoristijo preostanek svoje hotne gibalne aktivnosti. V vodi otroku pomaga učitelj in ne pripomoček. Delo poteka v skupini.S programom desetih točk učimo otroke plavanja in samostojnega premikanja v vodi. Delo poteka dnevno v terapevtskem bazenu Centra.Zaradi pozitivnih terapevtskih in rekreativnih učinkov predstavlja koncept Halliwick široko ogrodje za celostno rehabilitacijo oseb s posebnimi potrebami.

Vodja programa je Klavdija Krušec, inštruktor Halliwick.Program izvaja 13 terapevtov, specialni pedagogi in medicinske sestre. Delo poteka v skupinah ali individualno.

Program zajema:

• navajanje na vodo,