Prevozi

Ministrstvo za šolstvo in šport zagotavlja brezplačne prevoze učencev do 26. leta,  ob pouka prostih dnevih. Pokrit je strošek javnega prevoza od mesta usposabljanja do doma osnovnošolskih otrok.
Za otroke iz dnevnega usposabljanja krije stroške prevoza lokalna skupnost (občina).

Center ima organiziran vikend prevoz na naslednjih relacijah:

• Vipava – Senožeče – Sežana – Vipava
  • Vipava – Cerknica – Vipava
  • Vipava – Hrpelje – Koper – Vipava
  • Vipava – Šempeter pri Gorici – Tolmin – Vipava
  • Vipava – Šmarješke toplice – Metlika – Vipava
  • Vipava – Ljubljana – Završje – Vipava

Center ima organiziran dnevni prevoz na naslednjih lokacijah:

• Vipava – Ajdovščina – Vipava
  • Vipava – Postojna – Vipava
  • Vipava – Sežana – Vipava
  • Vipava – Štanjel – Vipava
  • Vipava – Ilirska Bistrica – Vipava
  • Vipava – Senožeče – Vipava
  • Vipava – Koper – Vipava
  • Vipava – Izola – Piran – Vipava

Če je narava motnje otroka takšna, da se ne more posluževati javnega prevoza, oz. ta ni organiziran, se staršem krijejo stroški prevoza v višini znižane kilometrine.
Vse prijave in odjave prevozov je treba urediti do srede za tekoči teden, na telefon: 05 36 55 202 (Tina Kogovšek)
Socialna delavka (e-pošta, tel. 05 3655 202) se s posameznimi starši dogovori glede načina in vrste prevoza. Otroci, ki so v dnevni obravnavi uveljavljajo potne stroške pri svoji lokalni skupnosti.