Glasba ima številne pozitivne vplive na naše misli in emocije ter neverjetno moč s katero združuje ljudi. Tako je bilo tudi 25. marca, ko je glasba našla pot preko tamburic in naš Center povezala z otroško skupino KD Vipavski tamburaši, pod vodstvom Tine Mezinec. S svojim igranjem in s spremno besedo so nas spomnili na naše mame ter nam približali pomen in lepoto materinskega dne.

V sproščenem vzdušju so otroci morali dobro napeti ušesa in ob milozvočnih glasovih tamburic prepoznati, katero skladbo izvajajo mladi tamburaši. Pri ugotavljanju so bili zelo uspešni, seveda, saj so natančno poslušali, tamburaši pa zelo dobro igrali. Nasmejanih obrazov smo se poslušalci pridružili živahni spremljavi tamburic ter vsi skupaj glasno zapeli.

Petra Bajc Curk